Geplaatst op

Zorgcentrum Overdal in Oosterbeek werd een tijdje geleden gesloopt. Eigenaar Vilente heeft plannen voor nieuwbouw, maar die kunnen voorlopig niet uitgevoerd worden. Daardoor is de optie flexwonen in beeld gekomen. Vivare gaat hier mogelijk ook een rol in spelen.

50 flexwoningen

De bedoeling is dat er voor een periode van vijf jaar ongeveer 50 tijdelijke woningen komen op het terrein. Mocht alles doorgaan, zal Vivare daarvan 10 tijdelijke woningen verhuren. In het andere deel van de tijdelijke woningen, ongeveer 40, zullen Oekraïense ontheemden worden opgevangen.

Wouter Müller: “Op het terrein van Overdal willen we 10 tijdelijke, kwalitatief hoogwaardige woningen neerzetten, geschikt voor kleine huishoudens. Het worden sociale huurwoningen. We bouwen de huizen zo dat we ze later weer ergens anders definitief kunnen neerzetten. Dat is het meest duurzaam. We onderzoeken nu de haalbaarheid en verwachten in het voorjaar van 2024 duidelijk te hebben wat er precies mogelijk is.”

Vijf jaar

Het ontwerp van het terrein moet nog verder worden uitgewerkt. Het is de bedoeling dat de woningen ongeveer op dezelfde plek komen als het vroegere verzorgingshuis. Daarbij is er aandacht voor de uitstraling en buitenkant van de bebouwing. Ook een groene inrichting van het terrein en voldoende parkeerplek zijn uitgangspunten voor de verdere uitwerking van het plan.

Na deze vijf jaar zal Vilente starten met de bouw van een mooie eigentijdse locatie voor wonen, met ondersteuning en zorg voor ouderen. 

Eind november is de buurt op de hoogte gesteld. De reacties waren overwegend positief. De komende maanden zal blijken of het project daadwerkelijk doorgang kan vinden. Vivare hoopt uiteraard van wel.

Deel dit nieuws

Overig nieuws

Werken bij Vivare – van trainees naar Vivarianen

Vivare werkt samen met Spinners om jong talent een kans te geven. Via een traineeship maken zij kennis met het werk bij een woningcorporatie. De Spinners-collega’s werken zowel bij het KEC als bij klantmaatwerk. Die combinatie maakt hen flexibel en breed inzetbaar. Verschillende Spinners zijn inmiddels vaste collega’s bij Vivare. Neem Rickie en Pien. Rickie heeft logopedie gestudeerd en werkte als voedingsassistent. Pien heeft de opleiding Manager horecaondernemer gedaan. Ondanks dat je hierbij niet gelijk denkt aan werken bij een woningcorporatie, hebben ze toch de stap gemaakt. Via Spinners kwamen ze bij Vivare. En met succes! Want begin 2025 tekenden ze allebei hun Vivare contract. Hoe hebben zij dit ervaren? En… is werken bij een woningcorporatie echt zo “stoffig” als sommige mensen denken? We vroegen het hen.
Lees meer

Huurverhoging per 1 juli 2025

Na lange tijd van onzekerheid is er nu duidelijkheid. Woonminister Mona Keijzer heeft haar plan om de huren te bevriezen ingetrokken. Daarom verhogen we de huur, zoals we elk jaar op 1 juli doen. In april hebben huurders een brief met daarin het nieuwe huurbedrag ontvangen.
Lees meer