Geplaatst op

Minister Mona Keizer heeft het wetsvoorstel om de huren in 2025 en 2026 te bevriezen ingetrokken. Dit betekent dat de jaarlijkse huurverhoging zoals gepland kan doorgaan. We begrijpen dat dit bij huurders zorgen kan oproepen, zeker in een tijd waarin rondkomen voor velen een uitdaging is. Tegelijkertijd biedt dit besluit duidelijkheid en ruimte om te blijven investeren in nieuwbouw en het verduurzamen van onze woningen. Investeringen die hard nodig zijn om de wooncrisis aan te pakken en de energielasten structureel te verlagen.

Alfred van den Bosch, voorzitter Woonkr8: “Met dit besluit van de minister kunnen we door met het echte werk, want de woningcrisis is hiermee niet opgelost. In gezamenlijkheid blijven we werken aan de afspraken van de Woontop en de Nationale Prestatieafspraken van afgelopen december. We willen en kunnen nu blijven bouwen en verduurzamen. Een duidelijk langjarig afsprakenkader is hierbij belangrijk, om de betaalbaarheid en beschikbaarheid van woningen op langere termijn te borgen. Daar blijven we ons continu voor inzetten.”  

Het is fijn dat we huurders nu duidelijkheid kunnen bieden over de huurverhoging. Tegelijkertijd begrijpen we goed dat een huurverhoging lastig kan zijn voor sommige huurders. Daarom is het belangrijk dat er ondersteuning is voor wie dat nodig heeft. Net als brancheorganisatie Aedes roepen we politiek Den Haag dringend op: zorg voor een krachtig koopkrachtpakket dat huishoudens die het moeilijk hebben écht helpt. Een eerste stap is het terugdraaien van de bezuinigingen op de huurtoeslag.  

Woonkr8 is de samenwerking van 18 woningcorporaties in Arnhem en Nijmegen 

Logo Woonkr8_JPG

Deel dit nieuws

Overig nieuws

Huurverhoging per 1 juli 2025

Na lange tijd van onzekerheid is er nu duidelijkheid. Woonminister Mona Keijzer heeft haar plan om de huren te bevriezen ingetrokken. Daarom verhogen we de huur, zoals we elk jaar op 1 juli doen. In april hebben huurders een brief met daarin het nieuwe huurbedrag ontvangen.
Lees meer

‘Ik voel me hier welkom, als mens’ – het verhaal van Waleed

Na jaren van onzekerheid en onderdrukking, heeft Waleed eindelijk rust gevonden in Arnhem Hij woont sinds kort in een eigen woning in MerWijde (Presikhaaf, Arnhem). Na bijna drie jaar in asielzoekerscentra in Ter Apel, Budel, Goes en Arnhem, voelt hij zich voor het eerst echt thuis. “Ik voel me hier welkom, je mag hier meepraten. Burgemeester Marcouch ziet mij gewoon als een mens.”
Lees meer